۰

اجتماعی

برف دیگری در راه یزد

ژانویه 12, 2020 در 1:27 ب.ظ توسط

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان یزد از ورود سامانه جدید بارشی از سه‌شنبه 24 دی ماه خبر داد و بارش پراکنده برف در استان به ویژه ارتفاعات و مناطق جنوبی یزد را برای استان پیش‌بینی کرد.

«سیدعباس میرحسینی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به بارش‎های برف از دو روز گذشته تاکنون در این استان، اظهار کرد: برخی از شهرستان‌ها مانند تفت و خاتم از دو روز قبل میزبان نزولات جوی به صورت برف بودند که در این بازه زمانی، ایستگاه‌های هواشناسی آمحسن ده بالا و سلطان سانیج و توتک خاتم به ترتیب 11، 12 و 3 سانتی‌متر برف داشتند و نزولات در بسیاری از دیگر شهرستان‌های یزد به صورت بارش باران بود.

وی با بیان این که از 24 ساعت گذشته تمام استان درگیر بارش‌های برف شد، گفت: ایستگاه هواشناسی توده ده‌بالا از شهرستان تفت با 38 سانتی‌متربرف بیشترین میزان بارش‌های استان را طی شبانه‌روز گذشته به خود اختصاص داده، پس از آن نیز به ترتیب هفتهر میبد با 35 سانتی‌متر، بنادک سادات 32 سانتی‌متر، آمحسن ده بالا 31 و سفلی از شهرستان مهریز نیز با 28 سانتی‌متر، بیشترین بارش‎‌های برف استان را به خود اختصاص دادند.

این کارشناس هواشناسی در رابطه با وضعیت بارش در شهر یزد نیز خاطرنشان کرد: ایستگاه هواشناسی فرودگاه یزد میزان بارش برف را شش سانتی‌متر نشان داده است که البته به علت آب شدن بیشتر برف‌ها، میزان آب ناشی از بارش برف و باران در یزد 14.6 میلیمتر بوده است.

میرحسینی از پایان بارش‌ برف در استان از صبح امروز یاد کرد و گفت: سامانه جدید بارشی از سه‌شنبه 24 دی ماه وارد استان می‌شود که در اثر آن، بارش پراکنده برف به ویژه در ارتفاعات و مناطق جنوبی یزد پیش‌بینی می‌شود.

وی از تداوم کاهش دمای شبانگاهی و یخ زدگی در استان تا پایان هفته جاری خبر داد و در رابطه با وضعیت دمایی یزد خاطرنشان کرد: دمای یزد طی 24 ساعت گذشته بین صفر و منهای یک درجه سانتیگراد در نوسان بوده و بنا بر پیش‎بینی هواشناسی، این دما در سه روز آینده به ترتیب بین 6 و منفی 3 درجه، 8 و منفی یک درجه و 6 و منفی 3 درجه در نوسان خواهد بود.

کارشناش پیش‌بینی اداره کل هواشناسی یزد در پایان نیز گاریز را سردترین نقطه یزد با دمای منهای 14 درجه و گرمترین نقطه را اسفندآباد ابرکوه با دمای 10 درجه در شبانه روز گذشته اعلام کرد و گفت: تمام دماهای شبانگاهی استان یزد در هفته جاری زیر صفر درجه خواهند بود.

 

منبع: ایسنا

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید