۰

سیاسی

بررسی پرونده سپنتا نیکنام در مجمع تشخیص مصلحت نظام فرصتی برای شکستن بن بست‌هاست

آوریل 25, 2018 در 7:08 ب.ظ توسط

همه نگاه‌ها برای تعیین تکلیف وضعیت سپنتا نیکنام، عضو زرتشتی شورای شهر یزد به مجمع تشخیص مصلحت نظام دوخته شده. جایی که احمد مازنی نماینده تهران تصمیم در این پرونده را فرصتی برای کارآمدی نظام در شکستن بن بست ها می‌داند.

مازنی امروز در تذکری گفت: تصمیمی که درخصوص پرونده سپنتا نیکنام در گذشته گرفته شده است، به نوعی مایه وهن نظام جمهوری اسلامی و مذهب تشیع است. اکنون چشم و گوش های بسیاری به تصویب مجمع تشخیص مصلحت نظام دوخته شده است. این مجمع با تدبیر حکیمانه امام خمینی (ره)، مقام معظم رهبری و قانون اساسی می تواند ظرفیت و کارآمدی نظام را در شکستن بن بستها نشان دهد. او همچنین این جلسه را فرصتی برای رئیس جمهوری برای حمایت از حقوق شهروندی و وعده‌هایش دانست.

همزمان اسنفدیار اختیاری، نماینده زرتشتیان و طراح طرح تثبیت قانون شوراها در گفت‌وگو با ایسنا با تاکید بر اینکه این طرح در کمیسیون های مختلف مجمع مطرح شده است، گفت: گزارش کمیسیون‌ها در دستور کار مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار گرفته و با توجه به نگاه مثبت اعضای مجمع و مقامات عالی رتبه کشور، نسبت به تایید این طرح جای امیدواری وجود دارد. وی با بیان اینکه این طرح در مجلس با رای بالا و بصورت دو فوریت تصویب شده، آن را نشان از همدلی و همراهی تمام ایرانیان و نمایندگان آنان با خاستگاه‌های مختلف سیاسی دانست و یادآور شد: این امیدواری وجود دارد که اعضای مجمع نیز با نگاه به مصلحت نظام و یکپارچگی ملی این موضوع را بررسی و با رای مثبت پیام مشخصی که تمام ایرانیان، از هر نژاد، دین و قوم، منتظر آن هستند را اعلام کنند.

 

منبع: ایران آنلاین

برچسب‌ها:, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید