۰

اجتماعی

برخورد قاطع دستگاه قضا با دلالان زمین و مسکن در یزد

جولای 17, 2020 در 4:24 ب.ظ توسط

رئیس کل دادگستری استان یزد با اشاره به وجود برخی بورس‌بازان، دلالان و سودجویان در حوزه زمین و مسکن، گفت: گرچه ورود به این حوزه از وظایف اولیه دستگاه قضا نیست اما عزم دستگاه قضا استان در برخورد با دلالان و سودجویان و برخی از کارشناسان التهاب‌آفرین در این حوزه جدی است.

«غلامعلی دهشیری» با بیان این که در حوزه زمین و مسکن یک سری افراد دلال و سودجو با ایجاد اشتهای کاذب و قیمت‌های غیرمتعارف در حال فعالیت هستند، گفت: لذا دستگاه قضایی استان طرح برخورد با افراد سودجو و دلال در حوزه زمین و مسکن را در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: با بررسی‌های اولیه و همکاری ضابط‌های عام و خاص دستگاه قضا از جمله نیروی انتظامی و اطلاعات سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی با مستندسازی اولیه دادستان محترم عمومی و انقلاب مرکز استان دستور برخورد با این افراد سودجو و دلال در حوزه اراضی و مسکن را صادر کرد.

دهشیری تصریح کرد: در این راستا ۲۰ تیم سه نفر که در راس هر تیم یک قاضی دادسرا حضور داشت نسبت به ورود میدانی اقدام و در این راستا تعدادی افراد دلال و سودجو دستگیر شدند.

وی با بیان این که تعدادی از این افراد هم محل مشخصی برای فعالیت نداشتند، افزود: در خصوص این افراد نیز اقدامات قضایی و قانونی لازم انجام شد.

دهشیری اظهار کرد: همچنین کارشناسانی که در این راستا کمک به ایجاد التهاب و ارتقاء کاذب قیمت‌ها داشته‌اند شناسایی و برخورد با آن‌ها در دستور کار دستگاه قضا استان قرار دارد.

وی با بیان این که فلسفه ورود دستگاه قضا در این حوزه در راستای مهار افزایش قیمت‌ها و ایجاد آرامش نسبی در حوزه زمین و مسکن است، تصریح کرد: هر چند که این وظیفه اولیه دستگاه قضا نیست و برعهده نهادهای دیگر است که باید نظارت کامل بر حوزه قیمت زمین و مسکن داشته باشند.

رئیس کل دادگستری استان با اشاره به نقش واسطه‌گری مشاورین املاک، گفت: دستگاه قضا استان قدردان افرادی است که در حوزه بنگاه‌های املاک براساس قانون و به صورت سالم در حال فعالیت هستند.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان یزد، دهشیری با اشاره به نقش برخی از صفحات و کانال‌ها در افزایش قیمت زمین و مسکن، گفت: در این راستا نیز برخورد با صفحات و کانال‌های متخلف در دستور دستگاه قضا استان قرار گرفت و تعدادی از آن ها مسدود شده‌اند.

برچسب‌ها:, , ,

دیدگاهتان را بنویسید