۰

علم و فناوری

اینترنت سیار در یزد چه زمانی برقرار می‌شود؟

نوامبر 23, 2019 در 12:34 ب.ظ توسط

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات یزد با اشاره به اتصال اینترنت برای ۱۵۲ هزار و ۲۰۰ مشترک ثابت در این استان، در مورد زمان اتصال مجدد اینترنت تلفن‌های سیار گفت: منتظر اعلام خبر از شورای عالی امنیت ملی هستیم.

«محمدرضا پاکدل» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا درخصوص وضعیت اینترنت استان یزد، اظهار کرد:‌ طبق نظر و بنا به دستور شورای عالی امنیت ملی از پنج‌شنبه شب ۳۰ آبان ماه اینترنت اپراتورهای ثابت از جنس شرکت‌ها، دفاتر خدماتی، دانشگاه‌ها و مراکز تبلیغات دینی، ادارات دولتی، بانک‌ها، صرافی ها، نیروهای نظامی و انتظامی، استارت آپ‌ها، خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری در سراسر استان یزد وصل شده است.

وی افزود:‌ اینترنت اپراتورهای ثابت و حقیقی نیز به دنبال برقراری اینترنت اپراتورهای ثابت ارگان‌های حقوقی از شب گذشته یکم آذرماه وصل شد.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در ادامه با اشاره به شرایط مناسب یزد که منجر به دستور مقامات مسئول برای برقراری شبکه اینترنت اپراتورهای حقوقی و حقیقی شده است،‌ گفت: در حال حاضر منتظر اعلام خبر از سوی شورای عالی امنیت ملی برای وصل شدن اینترنت تلفن‌های همراه در استان یزد هستیم.

پاکدل با اشاره به ثبت اطلاعات یک میلیون و ۶۹۴ هزار و ۷۰ مشترک پهن باند ثابت و سیار در استان یزد،‌ تصریح کرد: مشترکین ثابت و سیار استان یزد حدود ۱.۴ درصد تعداد مشترکین پهن باند سیار و ثابت کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

این مسئول بیان کرد:‌ بعد از صدور مجوز لازم و در حال حاضر اینترنت ۱۵۲ هزار و ۲۰۰ مشترک پهن باند ثابت حقوقی و حقیقی در استان یزد وصل شده است.

وی با اشاره به ثبت اطلاعات تاکنون ۹۱۷ هزار و ۲۷۰ مشترک پهن باند سیار در یزد، گفت:‌ امیدواریم با توجه به آرامش و وضعیت مطلوب استان مجوز لازم برای وصل اینترنت مشترکین سیار نیز صادر شود.

مدیر کل ارتباطات و فناوری استان در پایان با بیان این که تعداد مشترکین پهن باند ثابت و سیار در کشور ۷۱ میلیون و ۷۴۸ هزار و ۹۶۹ مشترک است،‌ خاطرنشان کرد:‌ از این تعداد ۹ میلیون و ۵۷۸ هزار و ۲۰۰ نفر مشترک پهن باند ثابت و مابقی مشترک پهن باند سیار هستند.

برچسب‌ها:, , ,

دیدگاهتان را بنویسید