۰

اقتصادی

امکان بهره‌مندی شرکت‌های دانش‌بنیان از تسهیلات ارزان قیمت

می 31, 2022 در 12:35 ق.ظ توسط

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد از امکان بهره‌مندی شرکت‌های دانش‌بنیان از تسهیلات ارزان قیمت از محل تبصره ۱۶ و ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۱ خبر داد.

«مجید دهقانی زاده» در نشست کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان یزد با اشاره به این که شرکت‌های دانش‌بنیان در استان می‌توانند از تسهیلات ارزان قیمت استفاده کنند، اظهار کرد: این شرکت‌ها می‌توانند از تسهیلات ارزان قیمتی که از محل تبصره‌های ۱۶ و ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۱ در نظر گرفته شده است، بهره‌مند شوند.

وی تصریح کرد: ضروریست شرکت‌های دانش‌بنیان با توجه به شعار سال و حمایت‌های دولت در این خصوص به پیشرفت حوزه اقتصاد دانش‌بنیان و کاهش نرخ بیکاری دانش‌آموختگان دانشگاهی در استان اهتمام ورزند.

دهقانی‌زاده با توجه به ساماندهی و در دسترس بودن پژوهش‌های توسعه ای انجام شده در استان، گفت: اکثریت این پژوهش‌ها حول محور توسعه و پیشرفت انجام شده و در سامانه‌ای به آدرس http://research.yazdmporg.ir در دسترس عموم قرار گرفته است.

«اکرم فداکار» مسئول پیگیری‌های ویژه حوزه اقتصاد دانش‌بنیان یزد نوین در استان نیز به تبیین ابعاد برنامه های تحولی این حوزه پرداخت و گزارشی از اقدامات صورت گرفته پیرامون این حوزه ارایه داد.

وی نقش معاونت‌های پژوهشی دانشگاه‌ها را در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان کلیدی و تاثیرگذار معرفی و بیان کرد: انتظار می‌رود تمامی دانشگاه‌های استان با تهیه نقشه راه مناسب اقدامات قابل توجهی در این حوزه ارایه کنند.

به گزارش روابط‌ عمومی سازمان مدیریت استان، فداکار در ادامه نقش آموزش را برای دانش‌آموختگان دانشگاهی مهم دانست و خواستار پیگیری و تعامل مسئولان حوزه دانش‌بنیان با مقامات ارشد استانی و کشوری شد.

برچسب‌ها:,

دیدگاهتان را بنویسید