۰

اجتماعی

امدادرسانی آتش‌نشانان یزدی در ۱۳۴ حریق و حادثه طی دهه اول محرم

جولای 31, 2023 در 2:26 ب.ظ توسط

آتش‌نشانان یزد در دهه اول محرم ضمن امدادرسانی در رابطه با وقوع ۱۳۴ حریق و حادثه، جهت تأمین ایمنی عزاداران در نقاط مختلف شهر تلاش کردند.
«محمد باقری میدانی» معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد در این رابطه تصریح کرد: آتش‌نشانان شهر میراث جهانی همانند سال‌های گذشته در ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) با حضور و استقرار در نقاط پرازدحام شهر، تأمین ایمنی شهروندان را بر عهده داشتند.
وی گفت: با فرارسیدن روزهای پایانی دهه اول ماه محرم و با توجه به این که در این روزها هیات‌ها و دسته‌های عزاداری، از ساعات ابتدایی روز برای حضور در مجالس روضه خوانی سرور سالار شهیدان به منظور عزاداری در معابر سطح شهر تردد می‌کنند، تمام آتش‌نشانان ایستگاه‌های سیزده‌گانه آتش نشانی در سطح شهر به حالت آماده‌باش کامل در می‌آیند.
این مسئول خاطرنشان کرد: ایستگاه‌هایی که در محدوده خود، اماکن مذهبی بزرگ و معتبر مانند حسینیه، شبستان و مهدیه داشتند، یک گروه از نیروهای عملیاتی در نزدیکی آنها مستقر و در ساعات میانی روز نیز آتش‌نشانان در محل میادین و خیابان‌هایی که دسته های عزاداری در آن ها تردد داشتند، استقرار یافتند.
وی ادامه داد: آتش‌نشانان از شامگاه ۲۸ تیرماه تا پایان شامگاه ششم مردادماه(مصادف با شام غریبان سیدالشهدا (ع) در قالب ۳۸ آتش‌نشان به همراه ۱۹ دستگاه خودرو سنگین آتش‌نشانی در هشت نقطه پرخطر شهر به صورت روزانه مستقر شدند و در تامین ایمنی این ایام کوشیدند.
به گفته وی، طی مدت این ایام تعداد ۶۲ مورد حریق شامل سه حریق منزل، یک حریق مغازه، یک حریق اقامتگاه سنتی در بافت قدیم، پنج حریق خودرو، ۹ مورد حریق درختان فضای سبز و ۴۳ حریق در سایر موارد اتفاق افتاده است.
میدانی در پایان اضافه کرد: در مقوله حوادث، تعداد ۷۲ مورد حادثه از قبیل اتصالی برق، محبوس شدگی در خودرو و آسانسور، گیرافتادن عضو بدن و رفع مزاحمت و نجات حیوانات در این بازه زمانی ثبت و انجام شد.

منبع: ایسنا

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید