۰

اجتماعی

افزایش مبتلایان کرونای انگلیسی در یزد به ۲۱ نفر

مارس 10, 2021 در 8:03 ق.ظ توسط

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد از شناسایی سه مورد جدید ابتلا به ویروس کرونای جهش یافته در شهرستان‌های میبد و اردکان خبر داد و گفت: تاکنون ۲۱ مورد مثبت مبتلا به کرونای انگلیسی در استان شناسایی شده است.

دکتر «ابراهیم سلمانی» ضمن اعلام این خبر افزود: طی شبانه روز گذشته دو مورد بیمار مبتلای قطعی به کرونای انگلیسی در شهرستان اردکان و ۱ مورد در شهرستان میبد شناسایی شدند.

وی اظهار کرد: تاکنون شهرستان های یزد، اردکان ، میبد، ابرکوه و خاتم  موارد ابتلا به کرونای انگلیسی دیده شده است.

دکتر سلمانی در ادامه گفت: طی شبانه روز گذشته، ۳۹ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان بستری شدند ولی خوشبختانه در این مدت فوت بیمار مبتلا به کرونا در استان به ثبت نرسیده است.
وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر بستری‌های مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان به ۱۶۲ تن رسیده است که از این تعداد، ۴۰ نفر به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه حضور داشته و خدمات دریافت می‌کنند.

به گزارش وبدا یزد، سلمانی در پایان تاکید کرد: با توجه به شناسایی موارد مثبت کرونای انگلیسی در استان و سرعت انتقال بالای ویروس جهش یافته و همزمانی آن با روزهای پایانی سال، همشهریان  بیش از پیش شیوه نامه های بهداشتی را رعایت و برای کارهای غیرضروری از حضور در اجتماعات جدا خودداری کنند.

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید