۰

اجتماعی

اعمال محدودیت‌های سراسری کرونایی در استان یزد

آوریل 10, 2021 در 7:47 ق.ظ توسط

ستاد مقابله با کرونا در استان یزد با توجه به شرایط خطر و هشدار شدید، محدودیتهای یک هفته‌ای برای تمام شهرهای استان تصویب کرد.

ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان یزد در اطلاعیه شماره ۱۰۵ خود به اطلاع مردم استان رساند که با آغاز موج چهارم شیوع کرونا در استان متأسفانه شاهد رشد موارد ابتلا و بستری ناشی از کرونا در روزهای اخیر هستیم به نحوی که استان را قرمز و در شرایط خطر و هشدار شدید قرار داده است.

در همین راستا ستاد استان مصوبات فوق‌العاده را داشته و ضمن اعلام آماده باش و هشدار جدی در سطح استان، محدودیت‌های وضعیت قرمز به صورت یکسان در همه شهرهای استان از تاریخ شنبه ۲۱ فروردین ماه به مدت یک هفته به شرح ذیل اعلام کرده است.

طبق مصوبه مذکور آموزش حضوری آموزشگاه‌ها، مدارس و دانشگاه‌ها، تالارهای پذیرایی، قهوه خانه‌ها، موزه‌ها، سینماها، مهدکودک ها، شهر بازی‌ها، گیم‌نت‌ها و مراکز تفریحی آبی به طور کامل تعطیل خواهند بود.

فعالیت کلیه مشاغل صنفی به استثنای موارد ذکر شده نیز تا ساعت ۱۴ هر روز و تعطیلی مطلق پس از ساعت ۱۴ مجاز است ولی نانوایی‌ها، لبنیات، فروشگاه‌های مرغ و ماهی، قصابی، میوه فروشی و فروشگاه‌های بزرگ مجاز به فعالیت تا ساعت ۲۰ هستند. لازم به توضیح است فروشگاه ‌های بزرگ از ساعت ۱۴ تا ۲۰ مجاز به عرضه مواد غذایی هستند ولی بقیه بخش ها تعطیل است. همچنین رستورانها و اغذیه فروشی‌ها تا ساعت ۲۰ مجاز به فعالیت به صورت بیرون بر خواهند بود.

همچنین ورود خودروهای شخصی با پلاک غیر استانی به همه شهرهای استان ممنوع خواهد بود و با تردد خودروهای شخصی از ساعت ۲۲ شب به صورت جدی برخورد می‌شود.

براساس این اطلاعیه، مراجعات عمومی، ملاقاتهای حضوری و جلسات اداری لغو و بر ارائه خدمات به صورت غیرحضوری تاکید می‌شود و هرگونه تجمع و برگزاری مراسم در آرامستانهای استان ممنوع خواهد بود.

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید