۰

اجتماعی

اطلاعیه ستاد استانی مقابله با کرونا در یزد

ژوئن 1, 2021 در 10:30 ق.ظ توسط

ستاد استانی مقابله با کرونا در استان یزد با صدور اطلاعیه شماره ۱۱۴ این ستاد، نسبت به شرایط شکننده حال حاضر این بیماری و احتمال اوج گیری مجدد آن، محدودیت‌های ترافیکی تعطیلات پیش رو را یاداور شد.

در این اطلاعیه ضمن تسلیت فرا رسیدن ۱۴ خرداد سالروز عروج ملکوتی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران و همچنین گرامیداشت سالروز قیام خونین ۱۵ خرداد، از همراهی و همدلی مردم در اجرایی کردن مصوبات ستاد ملی و عبور از شرایط پیک چهارم قدردانی شده و آمده است؛ با وجود تمام تمهیدات متخذه و همراهی‌های صورت گرفته، برابر نظر کارشناسان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کماکان در شرایط شکننده بیماری قرار داشته و احتمال اوج گیری بیماری به دلایل مختلف متصور است لذا به منظور جلوگیری از بروز روند صعودی بیماری، انتظار می رود تا همکاری متقابل مردم در اجرای مصوبات ستاد ملی با نیروهای انتظامی و سایر عوامل مسئول اجرای مصوبات استمرار یابد.

در ادامه نیز متذکز شده است؛ همانگونه که از طریق رسانه ملی و مطبوعات و فضای مجازی اعلام شده بر اساس تصمیمات نشست مورخ هشتم خردادماه جاری ستاد ملی، مقرر شد تا تردد بین استانی در تعطیلات پیش رو ممنوع شود و بر این اساس موارد ذیل جهت آگاهی و توجه مردم شریف استان اعلام می‌شود؛ سفر بین استانی بدون توجه به رنگ بندی شهرها از ساعت ۱۲ ظهر روز چهارشنبه ۱۲ لغایت ساعت ۱۲ ظهر روز دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ ممنوع است.

همچنین ستاد استانی کرونا اعلام کرد؛ برابر طرح هوشمند مدیریت محدودیت ها برای ورود خودروهای غیربومی به شهرهای قرمز و نارنجی جریمه‌ها اعمال خواهد شد و برای شهرهای زرد، صرفاً در طول این بازه زمانی نیز جریمه ۵۰۰ هزار تومانی برای یکبار اعمال خواهد شد.

بر همین اساس، نیروی انتظامی موظف شده است نسبت به اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم برای تحقق این مصوبه اقدامات ضروری را اجرایی کند. البته این ممنوعیت شامل حال سیستم حمل و نقل عمومی و باری نمی‌شود.

ستاد استانی کرونا در یزد در پایان نیز با قدردانی مجدد از همراهی ستودنی مردم عزیز استان در رعایت محدودیت های مصوب و پروتکل های بهداشتی، از آحاد ملت شریف خواسته تا شکست نهایی این ویروس منحوس، همچنان یاریگر قهرمانان جبهه سلامت و خادمان خود در این عرصه خطیر باشند.

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید