۰

سیاسی

استاندار یزد: برجام سبب غرور دنیای اسلام شده است

جولای 23, 2016 در 9:45 ق.ظ توسط

استاندار یزد گفت: اجرایی شدن برجام، اوج اقتدار و نقطه قوت نظام جمهوری اسلامی ایران و سبب غرور مسلمانان در سراسر جهان شده است.

به گزارش ایرنا، سیدمحمد میرمحمدی در نشست دوره ای فعالان علمی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی استان یزد افزود: برجام نقطه بسیار درخشان دولت تدبیر و امید و یک اتفاق تاریخی است که محدود به یکی دو سال گذشته نیست، بلکه یک مساله 14 ساله است که در دولت یازدهم به بار نشست و جمهوری اسلامی ایران در چالش با پنج قدرت جهانی توانست پیروزمندانه خود را در سطح قدرت های جهانی مطرح کند.
وی ادامه داد: برجام سکوی ترقی ملت ایران و مسلمانان است که موجب افزایش توانمندی همه مسلمانان جهان در مبارزه با ظلم ستیزی و زیاده خواهی ها شده است.
میرمحمدی خاطرنشان کرد: پرونده برجام هنوز تمام نشده و وقتی مبارزه میان حق و باطل و ظالم و مظلوم در جهان پایان یافت، پرونده برجام نیز بسته خواهد شد.
عالی ترین مقام اجرایی استان یزد با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب به شدت با دو قطبی شدن جامعه مخالف هستند گفت: مشخص نیست چرا عده ای همواره به دنبال ایجاد تفرقه و اختلاف میان مردم هستند.
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران روی مواضع خود قاطعانه ایستاده است و لازم است در این زمان به مردم روحیه دهیم و قدرت مبارزه با استکبار را تقویت کنیم.

اجتناب از ایجاد تفرقه و اختلاف میان مردم
استاندار یزد اظهار کرد: اگر فرمایش مقام معظم رهبری را قبول داریم، ایشان به شدت با دو قطبی شدن جامعه مخالف هستند و تأکید رهبر فرزانه انقلاب این است کسانی که برای دو قطبی شدن جامعه تلاش می کنند، این افراد ممکن است خواسته یا ناخواسته عوامل آمریکا باشند.
وی ادامه داد: وقتی در قرآن مجید تاکید شده از تفرقه دوری کنیم و به ریسمان خدا متوسل و یکی شویم و اگر از پیامبر اعظم (ص) تبعیت کنیم حضرت محمد (ص) همواره عقد اخوت و برادری میان مسلمانان ایجاد می کردند.
میرمحمدی افزود: ایجاد تفرقه و اختلاف خیانت به اسلام، انقلاب، نظام و مسلمانان است و همه باید در مسیر قرب الهی و خدمت به مردم گام برداریم و با به کاربردن رهنمودهای مقام معظم رهبری، مراجع تقلید، علما و اندیشمندان ایران اسلامی که سرمایه بزرگ کشور هستند اخلاق و رفتار انسانی را در خود تقویت کنیم.
عالی ترین مقام اجرایی استان خاطرنشان کرد: هدف همه ما باید خدمت مؤثرتر به مردم، گشایش گره های زندگی آنها و تامین رفاه و آسایش مردم، تقویت امنیت اجتماعی، فرهنگی و سیاسی، همدلی، انسجام و همفکری برای مبارزه با دشمنان اسلام و انقلاب و مقاوم سازی ملت ایران در برابر آسیب های مختلف و تقویت استکبارستیزی مردم باشد و در مسیر تحقق اهداف عالی اسلام و نظام گام برداریم.

تامین آب آشامیدنی مردم ضروری ترین نیاز استان
استاندار یزد در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تشریح هشت محور اولویت دار دولت تدبیر و امید در استان و محورهای توسعه استان گفت: تأمین آب شرب و مدیریت مصرف آب کشاورزی یکی از محورهای توسعه و ضروری ترین نیاز استان است.
میرمحمدی ادامه داد: بهره برداری علمی از معادن و توسعه صنایع هایتک و کم آبخواه، توسعه گردشگری، توسعه فرهنگ و هنر، توسعه کیفی مراکز علمی و پارک های علم و فن آوری، بهداشت و درمان، منابع طبیعی و حفظ محیط زیست و انرژی به ویژه انرژی خورشیدی از دیگر اولویت ها و محورهای توسعه استان است که برای تحقق آنها تلاش کرده و خواهیم کرد.
میرمحمدی در پایان سخنان خود با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی یک جریان اقتصادی است و نباید در شعار خلاصه شود، اظهار امیدواری کرد: در سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» دولت یازدهم با طرح ها و پروژه هایی که برای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی در دست اقدام دارد، بتواند ابعاد این اقتصاد را در حوزه های مختلف اجرا کند.
در ابتدای این نشست تعدادی از فعالان علمی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی استان با طرح مباحث روز کشور و استان درباره آنها بحث و تبادل نظر کردند.

دیدگاهتان را بنویسید