۰

اقتصادی

استاندار: فقط 20 درصد واحدهای تولیدی یزد بعد از سال 92 تعطیل شده است

جولای 24, 2016 در 9:25 ق.ظ توسط

استاندار یزد گفت: بعد از پایش و بازنگری در واحدهای تولیدی و صنعتی فعال ، نیمه تعطیل و تعطیل استان مشخص شد تنها 20درصد واحدهای تولیدی بعد از سال 92 تعطیل شده اند.

به گزارش ایرنا، سیدمحمد میرمحمدی در نشست مجمع نمایندگان استان که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، معاونان استاندار، چهار نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل حوزه استاندار در دفتر امام جمعه برگزار شد با بیان اینکه خوشبختانه شاهد همکاری، هماهنگی، انسجام و همدلی میان نمایندگان استان هستیم گفت: این اتحاد و همدلی موجب هم افزایی نیروهای فکری می شود و نقطه قوتی در مسیر پیشرفت و توسعه استان است.
وی با اشاره به هشت محور توسعه استان اظهار کرد: تأمین آب شرب و مدیریت مصرف آب کشاورزی، بهره برداری علمی از معادن و صنایع هایتک و کم آب خواه، توسعه فرهنگ و هنر، توسعه گردشگری، بهداشت و درمان، منابع طبیعی و حفظ محیط زیست، توسعه کیفی مراکز علمی و پارک های علم و فناوری و انرژی به ویژه توجه به انرژی خورشیدی هشت محور اولویت دار دولت تدبیر و امید در استان یزد است که برای تحقق آنها تلاش کرده و خواهیم کرد.
وی درباره اقداماتی که برای تأمین آب آشامیدنی مردم و انتقال آب به استان انجام شده است خاطر نشان کرد: این مهم ضروری ترین نیاز استان است و در کنار آن مدیریت مصرف آب بویژه در بخش کشاورزی مورد توجه جدی قرار گرفته است.
استاندار یزد با اشاره به توسعه فرهنگ و هنر در استان هم گفت: برای توسعه فرهنگی اتاق فکری با حضور علمای دینی سرشناس و اندیشمندان شاخص استان در استانداری تشکیل و سند توسعه فرهنگی استان و شهرستان ها تهیه شده است.
میرمحمدی افزود: هدف ما در توسعه فرهنگ استان ایجاد شبکه فرهنگی قوی تا سطح محلات برای معرفی یزد به عنوان کانون هویت ایران اسلامی است.
عالی ترین مقام اجرایی استان با بیان اینکه ضروری ترین اقدامات برای تحقق اهداف و سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی شفاف سازی در تمام امور، اطلاعات و آمار ارائه شده است، یادآور شد: در همین راستا پایش و بازنگری در واحدهای تولیدی و صنعتی فعال، نیمه فعال و تعطیل استان انجام دادیم.
وی ادامه داد: در این بازنگری مشخص شد تنها 20درصد واحدهای تولیدی بعد از سال92 تعطیل شده اند و 80درصد این تعطیلی ها مربوط به سال های 75 تا قبل از سال92 است.
استاندار یزد در پایان سخنان خود با بیان اینکه این استان از ظرفیت ها و پتانسیل های خوبی برخوردار است، خاطرنشان کرد: ضریب امنیتی و اجتماعی در یزد بسیار بالاست و سعی شده است با فراهم آمدن فضای نقد و آزادی بیان، ارتباط میان مردم و مسئولان تقویت شود.
بیش از 3600 واحد صنعتی در 31 شهرک و ناحیه صنعتی استان یزد فعال بوده و بیش از 3 هزار و 600 واحد صنعتی در استان یزد در حال فعالیت در زمینه های مختلف هستند.

برچسب‌ها:, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید