۰

اقتصادی

احقاق توسعه سراسری یزد با انتقال آب خلیج فارس

مارس 15, 2021 در 10:40 ق.ظ توسط

ستاندار یزد با بیان این که توسعه صنعتی سراسر استان یزد با خط انتقال آب خلیج فارس محقق خواهد شد، اظهار کرد: با استفاده از این طرح امکان کمک به توسعه صنعتی در جای جای استان یزد فراهم خواهد شد.

«محمدعلی طالبی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با بیان این که طرح انتقال آب خلیج فارس به یزد یکی از آرزوهای دیرین این استان بوده است، اظهار کرد: این خط که ظرفیت انتقال ۲۰ میلیون مترمکعب آب به استان یزد و اردکان را فراهم کرده، نقش برجسته‌ای در توسعه صنعتی استان یزد ایفا می‌کند.

وی با بیان این که این خط لوله توان ارتقای ظرفیت خود به ۵۰ میلیون مترمکعب را دارد، گفت: با استفاده از این طرح امکان کمک به توسعه صنعتی در جای جای استان یزد فراهم خواهد شد.

استاندار یزد با اشاره به این که تا افق سال ۱۴۲۰ نیازمند ۲۰۰ میلیون مترمکعب آب در استان یزد هستیم، تصریح کرد: در این زمینه، استان یزد از آب انتقالی طرح جدیدی که برا ی اصفهان خراسان جنوبی و خراسان رضوی است نیز سهم دارد.

طالبی با اشاره به این که طرح انتقال آب از دریای عمان به استان یزد نیز هم در مرحله مطالعاتی است، گفت: عملیات اجرایی این طرح نیز به موقع انجام می‌شود و نیاز به آب شرب در بخش صنعت برطرف شده و نگرانی‌های چند دهه این استان نیز مرتفع می‌شود.

 

منبع: ایسنا

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید