۰

علم و فناوری

اجرای 136 طرح آب و برق وزارت نیرو در یزد

سپتامبر 12, 2019 در 9:56 ق.ظ توسط

وزیر نیرو با بیان این‌که وزارت نیرو آماده واگذاری مسئولیت به مدیران استانی و شهرداری هاست، گفت: وزارت نیرو در استان یزد جمعاً 136 طرح با اعتباری بالغ بر دو هزار و 200 میلیارد تومان در دستور کار دارد.

به گزارش ایسنا، «رضا اردکانیان» در جریان سفر خود به استان با حضور در جلسه علنی شورای اسلامی شهر یزد، حضور در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان را از جمله مهمترین اهداف خود در سفر به یزد دانست و اظهار کرد: وزارت نیرو در استان یزد 136 طرح در بخش‌های مختلف آب و برق را در دستور کار خود دارد.

وی افزود: کل طرح‌های در دستور کار وزارت نیرو در استان یزد با اعتباری بالغ بر دو هزارو 200 میلیارد تومان، پیشرفت فیزیکی حدود 40 درصد دارند.

وزیر نیرو در ادامه با بیان این‌که امیدواریم بخش قابل توجهی از این طرح‌ها تا پایان این دولت به پایان برسند، گفت: بنا به تصمیم رییس جمهور وزیر نیرو به عنوان جانشین فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی در استان‌های یزد و کرمان فعالیت می‌کند.

اردکانیان با اشاره به اهمیت سفر خود به استان یزد، تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است فردا پنج شنبه 21 شهریورماه 34 طرح آب و برق با اعتباری بالغ بر یکصد و یک میلیارد تومان در شهرهای مختلف استان یزد افتتاح شود.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش شهرداری و شوراهای اسلامی شهرها در مدیریت شهری و استفاده بهینه از نیروهای آب و برق، تأکید کرد: واگذاری مدیریت منابع و ظرفیت‌های وزارت نیرو در استان و شهرهای مختلف به شوراها و شهرداری‌ها از جمله اقدامات در دستور کار وزارت نیرو است.

وزیر نیرو با بیان این‌که من حدود 40 سال در حوزه‌های مختلف ملی و منطقه‌ای برای آبادانی کشور کار کرده‌ام، گفت: تاب‌آوری به معنای بالا بردن حوادث و مخاطرات طبیعی نظیر خشکسالی و مانایی به عنوان پایدار کردن زندگی، دو معیار اصلی ارزیابی مدیران شهری و استانی است.

اردکانیان ساختارهای متمرکز و بخشی‌نگر را دو مشکل جدی سازمان اداری کشور دانست و بیان کرد: عدم مسئولیت پذیری مدیران استانی را از دیگر مشکلات سازمان اداری کشور است.

وی با بیان این‌که وزارت نیرو آمادگی دارد تاجایی که قانون اجازه بدهد زیر نظر استاندار نسبت به واگذاری مسئولیت به مدیران استانی اقدام کند، خاطرنشان کرد: نهایدنه شدن فعالیت‌های بین بخشی نظیر ساماندهی چالش‌های بی‌آبی مستلزم تقویت روابط بین بخشی در استان و کشور است.

این مسئول شهرداری‌ها سهامدار اصلی شرکت‌های آب و فاضلاب هستند، تصریح کرد: کارگروه ویژه استفاده بهینه از ظرفیت‌های انرژی با مشارکت هدفمند شهرداری، شرکت آبفا، شرکت توزیع برق و دانشگاه به صورت پایلوت در استان یزد راه‌اندازی شود.

وزیر نیرو در پایان سخنان خود با بیان این‌که مردم باید برای افزایش کیفیت زندگی هزینه لازم را پرداخت کنند، گفت: در غیر اینصورت هزینه زندگی بیش از حد می‌شود و بیشترین بار آن به دوش مردم خواهد بود.

برچسب‌ها:, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید