۰

اقتصادی

ابطال و تعليق 143 پروانه استاندارد در يزد

آگوست 24, 2019 در 11:20 ق.ظ توسط

مدیر کل استاندارد استان یزد با اشاره به ابطلال و تعليق 143 فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری و تشویقی در استان طي چهار ماهه اول امسال، شرایط نابسامان اقتصادی را از عمده علل آن بيان كرد.

به گزارش ايسنا، «محمد حسین ماجدی اردکانی» در اين باره افزود: در راستای شرح وظایف ابلاغی از سوی سازمان ملی استاندارد ایران و لزوم پایش مهلت و تاریخ اعتبار پروانه‌های صادره، تمديد 228 پروانه تعداد پروانه پس از انقضاء اعتبار قانونی سه ساله تمدید شد.

وي ادامه داد: طی همین مدت 45 فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری و تشویقی صادر شده و 9 مورد صدور مجوز استاندارد را نیز در گزارش عملکرد حوزه نظارت اداره کل استاندارد استان شاهد هستیم.

این مسئول تصریح کرد: در چهار ماهه اول امسال 140 فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری و تشویقی باطل و سه فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری هم تعلیق شد که پس از احراز شرایط قانونی و برآورده كردن انتظارات اداره کل استاندارد استان از یک مورد تشویقی و شش مورد اجباری نیز رفع تعلیق شد.

دبیر کارگروه استانداردسازی و ارتقاء کیفیت کالا و خدمات استان گفت: براساس اعلام برخی از صاحبان صنایع، شرایط نابسامان اقتصادی اعم از تورم و رکود، کمبود مواد اولیه مناسب و استاندارد، نوسان قیمت‌ها، بدحسابی برخی از خریداران کالاها و خدمات ازجمله دلایلی است که ابطال و تعلیق پروانه‌های کاربرد علامت استاندارد اجباری و تشویقی را به دنبال دارد که امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های خوب مسئولان در سال رونق تولید ديگر شاهد ابطال و تعلیق نباشیم.

ماجدی اردکانی در پایان ارائه گزارش عملکرد حوزه نظارت بر اجرای استاندارد اداره کل، گفت: طی این مدت 927 مورد از واحدهای تولیدی نمونه برداری صورت گرفته که براساس آزمون‌های انجام شده روی کالاها 721 مورد مطابق با استاندارد مربوطه و 90 مورد هم مغایرت مشاهده شده که تذکرهای لازم به متصدیان امر ابلاغ شده است.

 

منبع: ایسنا

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید