۰

اجتماعی

آمار بستری‌های کرونایی یزد کاهشی شد

فوریه 28, 2022 در 9:39 ق.ظ توسط

هر چند هنوز چهار شهرستان از یازده شهرستان استان یزد در وضعیت قرمز کرونای هستند اما آمارها حکایت از شیب نزولی آمار بستری‌ها در استان دارد.

براساس آخرین رنگ بندی کرونایی شهرستانهای استان یزد هم اکنون شهرستانهای ابرکوه، بهاباد، مروست و خاتم در وضعیت قرمز قرار دارند و مگر شهرستان اشکذر که به رنگ زرد است، دیگر شهرستانهای استان در وضعیت نارنجی قرار دارند.

با این اوصاف گزارش‌های واصله از دانشگاه علوم پزشکی یزد، حکایت از روند کاهشی آمار بستری‌های مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان دارد به طوری که برطبق آخرین گزارش‌ها، در حال حاضر تعداد ۳۵۴ بیمار مشکوک به کرونا در مارکز درمانی استان بستری هستند که البته وضع جسمانی ۱۱۴ نفر از آنها وخیم گزارش شده به طوری که این تعداد در بخش‌های مراقبت‌ ویژه از خدمات درمانی برخوردارند.

طی شبانه روز گذشته از ۱۴۸ نمونه گرفته شده از بیماران مشکوک به کرونا ویروس در استان، بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۵۹ بیمار مبتلای قطعی به کرونا شناسایی شده‌اند.

متاسفانه دیروز نیز دو هموطن دیگر در استان یزد قربانی کرونا شدند و خانواده‌هایی را در یزد و تفت عزادار خود کردند.

کارشناسان علوم پزشکی، تکمیل چرخه واکسیناسیون و رعایت شیوه نامه های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و شرکت نکردن در تجمعات را از مهمترین راه های در امان ماندن از کرونا ویروس ذکر می‌کنند.

 

منبع: ایسنا

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید