۰

اجتماعی

آمادگی یزد برای پیشگیری از موج ششم کرونا

اکتبر 10, 2021 در 8:59 ق.ظ توسط

رئیس کمیته صیانت از حقوق مردم در سلامت و امنیت غذایی استان یزد اعلام کرد: با مشارکت در افزایش پوشش واکسیناسیون می‌توانیم ضمن پیشگیری از مواجهه با موج‌های بعدی بیماری، ایمنی خود را در صورت آغاز موج جدید این بیماری افزایش دهیم.

دکتر «محمدرضا لطفی» با اشاره به برگزاری نشست اخیر کمیته صیانت از حقوق مردم در سلامت و امنیت غذایی استان، اظهار کرد: این نشست با هدف بررسی وضعیت اجرایی مصوبات قبل و میزان پیشرفت مصوبات و ارائه و پیشنهادات و تصمیم گیری در خصوص کنترل و مبارزه با بیماری کرونا و پیشگیری از وقوع موج ششم کرونا با حضور مسئولان استانی و دانشگاهی در سالن همایش های باقرالعلوم برگزار شد.

وی ادامه داد: اهمیت رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، بررسی قوانین حاکمتی و دفاع از حقوق عامه مردم از محورهای این نشست بود.

دکتر «مسعود شریفی» معاون فنی مرکز بهداشت استان یزد نیز با اشاره به سرعت گرفتن واکسیناسیون در استان، اظهار کرد: تاکنون ۹۲۰ هزار دوز واکسن به گروه‌های هدف استان تزریق شده است.

وی ادامه داد: ۷۴ درصد جمعیت ۱۸ سال به بالای استان دوز اول واکسن و ۳۷ درصد جمعیت هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

وی به واکسینه شدن ۳۷ درصد گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال در استان اشاره کرد و از والدین دانش آموزان که همچنان برای واکسن اقدام نکرده‌اند، خواست به منظور حفظ سلامت فرزندشان و اهمیت برگزاری آموزش حضوری از نیمه آبان ماه، در هفته جاری به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

دکتر «محمدحسین زارع» مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد هم به نقش واکسیناسیون و کاهش ابتلا کادر درمان در موج پنجم کرونا اشاره کرد و افزود: در موج سوم بالغ بر ۱۰۰ نفر از نیروهای درمانی به کرونا مبتلا شدند اما با انجام واکسیناسیون در موج پنجم این آمار به ۱۰ نفر کاهش یافت.

وی به احتمال ایجاد موج ششم در اواخر آبان ماه اشاره کرد و ادامه داد: در صورت وقوع پیک ششم کرونا در استان، همه امکانات درمانی استان در زمینه تخت بیمارستانی، امکانات، تجهیزات و دارو آمادگی لازم جهت خدمت رسانی مطلوب به هم استانی‌ها را دارند.

به گزارش وبدا یزد، نظارت بر فعالیت اصناف، رعایت شیوه نامه های بهداشتی، آمادگی استان جهت اعمال محدودیت های هوشمند کرونایی، پوشش فراگیر واکسیناسیون و برخورد با خاطین و متخلفان از دیگر موضوعات مورد بحث و تبادل نظر در این نشست بود.

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید