۰

علم و فناوری

امضای 40 تفاهم نامه همکاری با شرکت های گرجستان

نوامبر 13, 2017 در 10:43 ق.ظ توسط

رئیس پارک علم و فناوری یزد به مناسبت برگزاری سیزدهمین ﺟﺸﻨﻮاره ﻣلی اﻳﺪه‌ﻫﺎی ﺑﺮتر، در جمع اصحاب رسانه به تشریح برنامه ها و عملکرد این مجموعه پرداخت.

داریوش پورسراجیان با اشاره به سابقه 15 ساله پارک علم و فناوری استان یزد اظهار داشت، تمرکز عمده پارک علم و فناوری یزد بر ارتقای کیفی و ارتقای عملکرد شرکت‌ها قرار دارد.

ایشان با بیان اینکه هم اکنون 160 شرکت در پارک علم و فناوری حضور دارند گفت: به زودی شرکت های بیشتری با راه اندازی ساختمان جدید با پنج هزار متر  مربع در مجموعه اقبال یزد مستقر خواهند شد.

وی با اعلام حمایت از 240 موسسه در مراکز مختلف اظهار داشت؛ بیش از 600 نفر اشتغال پایدار از طریق این موسسه ها ایجاد شده است.

پورسراجیان در ادامه خاطر نشان کرد، سیاست و برنامه های ما در دو سال گذشته تاکنون ایجاد ساز و کارهایی برای حضور شرکت ها در بازارهای بین المللی و توسعه صادرات فناوری است.

رئیس پارک علم و فناوری یزد از ایجاد مرکز مبادلات فناوری بین المللی در پارک خبر داد و اعلام نمود طی همکاری با آژانس توسعه تکنولوژی گرجستان، 40 تفاهم نامه بین شرکت های خصوصی با شرکت های گرجستان امضا شده است.

وی در ادامه افزود در برنامه‌های سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، 50 طرح فناوری باهدف بهسازی واحدهای تولیدی و صنعتی از طریق مؤسسات فناوری عرضه کردیم، همچنین ارزیابی 261 پرونده ثبت اختراع و تائید 99 پرونده از سوی دفتر مالکیت پارک علم و فناوری از دیگر فعالیت‌های این مجموعه بود.

در ادامه مدیر پروژه سیزدهمین جشنواره ایده های برتر به تشریح برنامه های این جشنواره پرداخت و اعلام داشت: ایده های دریافتی پس از عملیات غربالگری، ابتدا در مرحله استانی داوری می شود و سپس از هر استان سه ایده برتر برگزیده برای رقابت ملی به یزد ارسال خواهد شد.

شهرام شکوهی در ادامه اظهار داشت: صاحبان ایده های برتر به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری معرفی و در هفته پژوهش مورد تجلیل قرار می گیرند.

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید